Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Mars Express. Świat, który nadejdzie

Pełen zaskakujących pomysłów wizualnych, dynamiczny, cyberpunkowy animowany kryminał, którego akcja pulsuje w rytm muzyki elektronicznej.

W niedalekiej przyszłości Aline Ruby i pomagający jej android Carlos Rivera pracują jako prywatni detektywi i zostają wynajęci przez wpływowego biznesmena, aby wytropić niebezpiecznego hakera. Oboje trafiają na Marsa, gdzie wpadają na ślad mrocznej zagadki, korupcji i zaginionej dziewczyny, która być może skrywa tajemnicę dotyczącą przyszłości AI.

"Mars Express… " to film fantastyczno- naukowy, który w autorski sposób rozwija tradycje dystopijnych arcydzieł, takich jak "Blade Runner", czy "Ghost in the Shell".

Łącząc animację 2D i 3D, ten futurystyczny, pełen spektakularnych scen akcji thriller neo-noir ukazuje w zaskakujący sposób technologiczne wyzwania, przed którymi stoi dzisiejszy świat.

Stawia też pytania dotyczące niebezpieczeństw i dylematów związanych ze współistnieniem ludzi u boku maszyn. Co czuje sztuczna inteligencja? Czy na nowej planecie ludzkość ma szansę na świeży start? Czy ludzie zechcą wpuścić do swojego świata androidy? I czy one będą chciały w nim zostać?


MFF w Annecy 2023 - nominacja: Najlepszy film
Cezary 2024 - nominacja: Najlepszy film animowany
Nagrody Lumiere 2024 - nominacja: Najlepszy film animowany


Czas trwania : 1 godz., 23 min.

Gatunek : sci- fi, thriller, animacja dla dorosłych

Produkcja : Francja

Reżyseria : Jérémie Périn

Obsada :  Léa Drucker, Mathieu Amalric, Daniel Njo Lobé


Zwiastun :