Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Artykuły

Kolacja pożegnalna

Co może pójść nie tak w trakcie kolacji w gronie przyjaciół?

Czarna komedia nakręcona w zaledwie siedem dni, jest oryginalnym debiutem niemieckiego reżysera Lukasa Nathratha, który został nagrodzony m.in. na festiwalu w Locarno. 

Akcja filmu w dużej mierze sprowadza do jednego wnętrza. To tam, w trakcie pożegnalnej kolacji, stajemy się świadkami całego spektrum emocji, jakie za sprawą świetnie napisanych dialogów udzielają się bohaterom.

Od śmiechu do wzruszeń, od złości po zaskoczenie. W końcu co może pójść nie tak na spotkaniu w gronie przyjaciół?


Pandemia i związany z nią lockdown solidnie dały się we znaki Lisie i Clemensowi, głównym bohaterom komedii „Kolacja pożegnalna”.

Para zdecydowana jest zacząć nowy rozdział w swoim życiu, a pomóc ma w tym przeprowadzka z sennego Hanoweru do tętniącego życiem Berlina.

Lisa jest ambitną lekarką, przed którą poważna zawodowa szansa, Clemens z kolei próbuje swoich sił jako piosenkarz i tekściarz. Oboje liczą, że wyjazd do niemieckiej stolicy okaże się przełomowy na każdej płaszczyźnie ich życia.

Zanim jednak do tego dojdzie, para postanawia zorganizować pożegnalną kolację w swoim niemal pustym już mieszkaniu.

Kiedy kolejni przyjaciele odwołują w ostatniej chwili wizytę, a w ich miejsce na imprezę trafiają nieproszeni goście, sytuacja zaczyna wymykać się spod kontroli…


Czas trwania : 1 godz., 30 min.

Gatunek : czarna komedia

Produkcja : Niemcy

Reżyseria :  Lukasa Nathrath

Występują : Sebastian Jakob Doppelbauer, Pauline Werner, Nikolai Gemel


Zwiastun :