Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Artykuły

Kochanica króla Jeanne du Barry

"Kochanica króla Jeanne du Barry", która otworzyła ostatni festiwal w Cannes, to jeden z najdroższych, ale i najgorętszych francuskich filmów roku.

W tej kostiumowej superprodukcji, nakręconej we wnętrzach i plenerach Wersalu, w wielkim stylu na ekran powraca Johnny Depp w roli Ludwika XV.


Znany z serii "Piraci z Karaibów" oraz takich filmów jak "Marzyciel" czy "Czekolada", Depp tworzy jedną z najbardziej przejmujących i wyrazistych ról w swojej karierze.

Partneruje mu wcielająca się w postać tytułowej kochanicy aktorka i reżyserka Maïwenn.

Pełna wizualnego przepychu, pieszcząca oczy "Kochanica króla Jeanne du Barry" to opowieść o sztuce uwodzenia, dworskim skandalu i pełnej przeszkód drodze na szczyt. Oraz o kobiecie, która wbrew pochodzeniu i otaczającym ją wrogom ośmiela się sięgnąć po władzę i miłość.


Oparta na faktach historia kochanki francuskiego króla przedstawia losy Jeanne Vaubernier, młodej, ambitnej kobiety z nizin społecznych, która śmiało używa swojej inteligencji i urody, by wspinać się po szczeblach dworskiej hierarchii.

Droga z paryskiej ulicy na Wersal wiedzie przez liczne upokorzenia, przeszkody, groźby i intrygi. "Kochanica króla Jeanne du Barry" podąża więc za bohaterką przez dramat obyczajowy, satyrę na elity i komedię dworskich pomyłek, nie waha się też sięgać po najdotkliwsze w Wersalu narzędzie towarzyskiej zbrodni: ostrą jak gilotyna ironię.


Zachwycający kostiumami, pieczołowicie odtwarzający detale pałacowego życia film w reżyserii Maïwenn ożywia ducha epoki, do sztywnej dworskiej etykiety wnosząc, wraz z Jeanne, energię buntu i powiew wolności.

Chociaż dziś nie dusimy się w gorsetach i pudrowanych perukach, niewidzialny sznur oczekiwań społecznych wciąż nas krępuje. Bezczelna, odważna Jeanne uczy nas, jak łamać zasady, pozostając wierną sobie.

MFF w Cannes 2023: film otwarcia


Czas trwania : 1 godz., 53 min.

Gatunek : dramat, kostiumowy

Produkcja : Francja

Reżyseria : Maïwenn

Występują : Maïwenn, Johnny Depp, Benjamin Lavernhe, Melvil Poupaud, Pascal Greggory


Zwiastun :