Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

100 lat Warner Bros.

Wyprodukowali "Casablankę", "Bullita" i "Chłopców z ferajny", wprowadzili do kina pierwszy film dźwiękowy, za który otrzymali Oscara, a pochodzili z Krasnosielca, wsi położonej w województwie mazowieckim, w powiecie makowskim. Bracia Warner!

W tym roku założona przez nich Wytwórnia Warner Bros. świętuje 100-lecie istnienia, a wraz z nią świętujemy i my - Stowarzyszenie Kin Studyjnych!

Już od kwietnia Stowarzyszenie Kin Studyjnych zaprasza do ponad 50 kin studyjnych w całej Polsce, gdzie na dużych ekranach zostaną wyświetlone kultowe tytuły, niesamowite historie, ekranizacje bestsellerowych powieści.

Z dzisiejszej perspektywy możemy śmiało powiedzieć, że większość z nich wcale się nie zestarzała i wciąż działają na naszą wyobraźnię.

Zapraszamy na ukochane filmy z naszej jubileuszowej oferty od Warner Bros.


Już wkrótce w Kinie Studyjnym Awangarda 2 zobaczycie Państwo :

28.09. godz.20.00

"Skazani na Shawshank"

Czas trwania : 140 min.

Produkcja : USA 1994 

Oscary 1995 - nominacje: Najlepszy film (Niki Marvin), Najlepszy aktor pierwszoplanowy (Morgan Freeman), Najlepszy scenariusz adaptowany (Frank Darabont), Najlepsza muzyka oryginalna (Thomas Newman), Najlepsze zdjęcia (Roger Deakins), Najlepszy dźwięk, Najlepszy montaż (Richard Francis-Bruce)
Złote Globy 1995 - nominacje: Najlepszy aktor w dramacie (Morgan Freeman), Najlepszy scenariusz (Frank Darabont)

Wyróżniona siedmioma nominacjami do Oscara adaptacja głośnego opowiadania Stephena Kinga.

Skazany na dożywocie Red (Morgan Freeman) doskonale przystosował się do reguł panujących w więzieniu Shawshank. Mężczyzna nie przewidział jednak, że przybycie nowego więźnia, Andy’ego (Tim Robbins), wywróci do góry nogami pełną marazmu i monotonii codzienność placówki.

Wielu starało się dociec na czym dokładnie polega sukces filmu "Skazani na Shawshank", który mimo biegu lat, wciąż święci triumfy w internetowych rankingach.

Brytyjski krytyk Mark Kermode poświęcił nawet temu zagadnieniu książkę, choć nie udało mu się dotrzeć do jednoznacznych wniosków.

Początkowo produkcja Franka Darabonta nie cieszyła się zbytnim zainteresowaniem. W kinach musiała rywalizować m.in. z "Pulp Fiction" i "Forrestem Gumpem", a wielu widzów poczuło się zniechęconych do seansu całkowitym brakiem kobiet w obsadzie.

Popularność filmowi przyniosły dopiero kasety VHS, za sprawą których trafił do serc milionów widzów, do dziś uważających go za jeden z najlepszych filmów w historii kina.

"Skazani na Shawshank" to film niezwykle uczciwy, prezentujący złożone zagadnienia w sposób prosty i bezpretensjonalny. Zrealizowana na podstawie opowiadania Stephena Kinga produkcja przekonuje, że nawet w najmroczniejszych momentach życia warto mieć nadzieję na lepsze jutro. - Sok z żuka (październik)

- Duch (październik)

- Oczy szeroko zamknięte (listopad)

- Wielki Gatsby (listopad)


Zapraszamy !