Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Blisko

Najpiękniejszy film tegorocznego festiwalu w Cannes. Nagrodzone Grand Prix "Blisko " Lukasa Dhonta to sensualna, czuła opowieść o przyjaźni dwóch 13-latków.

Léo i Rémi uwielbiają spędzać ze sobą czas, ich relacja jest intensywna, spontaniczna, żywa. Jednak głupie plotki, presja rówieśników i zagubienie w świecie, który nigdy nie jest oczywisty, powodują, że Léo zaczyna się oddalać i ranić Rémiego.

Nikt we współczesnym kinie nie potrafi pracować z młodymi aktorami tak, jak autor pamiętnej "Girl" – z każdego gestu, spojrzenia, wypowiedzianego słowa kilkunastoletnich aktorów bije prawda.

Dhont opowiada o bezradności, która jest nieodłącznym elementem dojrzewania – któż mając 13 lat, potrafi ocenić siłę swoich uczuć i decyzji?

31-letni belgijski reżyser nikogo nie ocenia i kieruje się niezwykłą empatią, która wyróżnia tylko największych humanistów światowego kina.

"Blisko" staje się nie tylko pięknie sfilmowaną historią coming-of-age, lecz przede wszystkim uniwersalnym filmem o akceptacji swoich błędów i nauce przeżywania najtrudniejszych, najbardziej bolesnych emocji.


MFF w Cannes 2022: Grand Prix, Queer Palm (nominacja)
MFF w Sydney 2022: Najlepszy film


Czas trwania : 1 godz., 45 min.

Gatunek : dramat

Produkcja : Belgia, Francja, Holandia

Reżyseria :  Lukas Dhont

Występują : Léa Drucker, Émilie Dequenne, Kevin Janssens, Igor Van Dessel, Marc Weiss, Eden Dambrine


Zwiastun :