Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Artykuły

Śubuk

"Śubuk"  to najnowsze dzieło producentów "Carte Blanche", "Ostatniej Rodziny" i nominowanego do Oscara hitu "Boże Ciało".

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia młodej matki autystycznego chłopca, której wieloletni upór i walka z biurokracją oraz ludzką bezdusznością doprowadziły do istotnych zmian w polskim systemie edukacji.


"Śubuk" to trafiająca prosto w serce, wypełniona emocjami, optymizmem i czułym humorem opowieść o kobiecej sile, radości życia, odmiennym postrzeganiu świata i ukrytym potencjale, który drzemie w każdym z nas.

W roli głównej, po raz pierwszy w swojej karierze, występuje Małgorzata Gorol, aktorskie odkrycie ostatnich lat, znana m.in. z filmów "Twarz" Małgorzaty Szumowskiej i "Magnezja" Maćka Bochniaka. Wspierają ją – nagradzany na całym świecie za rolę w filmie "Ostatnia Rodzina" – Andrzej Seweryn, kilkukrotna laureatka Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł – Aleksandra Konieczna ("Ostatnia Rodzina", "Boże Ciało"), odkrycie głośnego serialu HBO, "Ślepnąc od świateł" – Marta Malikowska, gwiazdor serialu "Chyłka" – Filip Pławiak, a także pojawiający się po raz pierwszy na ekranie – Wojtek Krupiński i Wojciech Dolatowski.

Reżyserem "Śubuka" jest Jacek Lusiński, twórca poruszającego obrazu "Carte Blanche". Wspólnie z Szymonem Augustyniakiem jest on również autorem scenariusza, który wygrał prestiżowy konkurs Script Pro w 2019 rok, a na 47 Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych otrzymał nagrodę w tej kategorii.

47. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych - wygrana: Nagrody Indywidualne - Najlepszy scenariusz Jacek Lusiński, Szymon Augustyniak
47. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych - nominacja: Złote Lwy - Udział w konkursie głównym Jacek Lusiński


Czas trwania : 1 godz., 50 min.

Gatunek : dramat

Produkcja : Polska

Reżyseria : Jacek Lusiński

Występują : Małgorzata Gorol, Andrzej Seweryn, Aleksandra Konieczna, Marta Malikowska


Zwiastun :