Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Baby Broker

Nagroda dla Najlepszego Aktora dla Song Kang-ho i 12 minutowa owacja na stojąco – tak „Baby Broker” zachwycił widzów i krytyków na tegorocznym Festiwalu w Cannes!

Najnowsze dzieło Hirokazu Koreedy – to wzruszająca i prowokująca historia, koncentrująca się wokół losów małego dziecka pozostawionego w oknie życia, którą tak podsumował krytyk Indie Wire – To cudowna w swej wrażliwości opowieść, zadająca pytanie o kwestię etyki, wolności wyboru, pieniędzy, rodziny oraz tego, jak znaleźć miłość w tym szalonym bałaganie zwanym życiem.


W 2018 roku Hirokazu Koreeda zdobył Złotą Palmę na 71. MFF w Cannes a rok później nominację do Oscara za film „Złodziejaszki”. Tym filmem potwierdził swój status światowego mistrza.

W filmach takich jak „Dziecięcy świat”, „Jak ojciec i syn”, czy też „Nasza młodsza siostra” wzrusza widzów na całym świecie opowiadając historie o różnych konfiguracjach rodzinnych.

„Baby Broker” to pierwszy koreański film tego japońskiego reżysera.


Jak pisał Łukasz Mańkowski (Pięć Smaków) w swojej relacji z Cannes:

„Baby Broker” to kolejna cegiełka w uniwersum jego familijnych światów, w którym co prawda zmienia się otoczenie, ale wciąż osią wrażliwości historii i jej dramaturgicznym nośnikiem jest obserwowanie tlenia się czułych momentów pomiędzy postaciami.

To w tych mikro-tąpnięciach, nieraz przejmująco lirycznych, a nawet i melancholijnych (przepięknie uchwyconych okiem operatora „Burning” i „Parasite”, Honga Kyung-pyo), odnaleźć można nieco komfortu i tego typowego dla światów Koreedy uspokajającego ciepełka, które szepcze, że może jednak na tym świecie znajduje się jakaś doza otulającego dobra.


Czas trwania : 2 godz., 10 min.

Gatunek : dramat

Produkcja : Korea Południowa

Reżyseria : Hirokazu Koreeda

Występują : Kang-ho Song, Dong-won Gang, Doona Bae, Joo-young Lee

 


Zwiastun :