Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Artykuły

Niewierna

"Niewierna" to trzeci film Claire Denis i uznanej scenarzystki Christine Angot, z którą reżyserka pracowała wcześniej m.in. przy filmie "Isabelle i mężczyźni" z Juliette Binoche w roli głównej. Aktorka zagrała teraz równie śmiałą i zaangażowaną rolę.

Otoczeni namiętnością, bohaterowie filmu Claire Denis wydają się być oddzieleni od społeczeństwa i pozornie nieświadomi jego niewzruszonej tendencji do dzielenia wszystkiego na sprzeczne kategorie.

Sara i Jean od kilku lat są w szczęśliwym związku. Łączy ich silne uczucie i niegasnące pożądanie. Pewnego dnia Sara przypadkowo spotyka na ulicy François, swojego dawnego partnera i przyjaciela Jeana.

Wkrótce potem François proponuje Jeanowi wspólną pracę, a sytuacja między nimi zaczyna wymykać się spod kontroli.


- "Historie miłosne są zawsze poruszające. To nie jest coś stabilnego. Zdarzają się kolizje, wstrząsy. Sądzę, że w tej historii Sara i Jean kochają się. Jednak kiedy ona spotyka mężczyznę z przeszłości, najpierw jest zaniepokojona, zdenerwowana, a później daje sobie prawo do myślenia o pewnych rzeczach. To coś, co może się zdarzyć w miłości i nie jest równoznaczne z degradacją związku. To zmiana trasy, która oczywiście może być bardzo bolesna. Na planie panowała atmosfera takiego zaufania, że mogliśmy zajść bardzo daleko. A to wyłącznie dzięki temu, że Juliette i Vincent byli niczym wojownicy. Staraliśmy się za nimi nadążyć" – mówi reżyserka Claire Denis.


BERLINALE 2022 - wygrana: Srebrny Niedźwiedź - Najlepszy reżyser (Claire Denis)
BERLINALE 2022 - nominacja: Złoty Niedźwiedź - Udział w konkursie głównym (Claire Denis)


Czas trwania : 2 godz.

Gatunek : dramat

Produkcja : Francja

Reżyseria : Claire Denis

Występują :  Juliette Binoche, Vincent Lindon, Grégoire Colin


Zwiastun :