Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Artykuły

Powodzenia, Leo Grande

Nancy Stokes (Emma Thompson), emerytowana nauczycielka i wdowa, przez całe życie miała tylko jednego partnera seksualnego – swojego męża. Zamknięta w świecie kompleksów i ukrywanych pragnień, postanawia przeżyć przygodę z młodym, przystojnym sex workerem Leo Grande (Daryl McCormack).

W pokoju hotelowym poza miastem Nancy spotyka się z Leo, który okazuje się doskonałym uwodzicielem, o czarującym wyglądzie i niecodziennej erudycji.

W tych nietypowych okolicznościach Nancy nieoczekiwanie pobiera lekcję akceptacji własnego ciała oraz rozkoszy, która może z tego płynąć.


Film wyszedł spod ręki znakomitej australijskiej reżyserki Sophie Hyde (Zwierzęta), która zrealizowała komediodramat jednocześnie lekki i ważny. Pełen humoru i brawury obyczajowej, zyskał doskonałe recenzje. „Fenomenalna”, „hipnotyzująca”, „kobieca, ale powściągliwa” – tak zgodnym głosem komplementują Thompson krytycy.


Ona sama podkreślała na konferencji prasowej podczas MFF w Berlinie, że satysfakcja seksualna kobiet „nigdy nie była na liście priorytetów świata”: – Jeśli gdzieś na wsi brytyjskiej, niemieckiej czy francuskiej spytalibyśmy starsze kobiety, ile miały orgazmów, byłyby ogromnie zaskoczone. Ale i niektóre młodsze kobiety, z którymi aktorka rozmawiała po projekcji filmu, przyznawały, że miewały problemy z rozmowami o intymności. – Czym jest przyjemność, czym wstyd, dlaczego czujemy się zawstydzone mówiąc o przyjemnościach fizycznych – oto dyskusja, którą, mamy nadzieję, wzbudzi ten film – dodawała Thompson.


Czas trwania : 1 godz., 37 min.

Gatunek : dramat, komedia

Produkcja : Wielka Brytania 

Reżyseria :  Sophie Hyde

Występują : Emma Thompson, Daryl McCormack


Zwiastun :