Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Artykuły

Duch śniegów

Wielkie piękno na dużym ekranie i najbardziej relaksujący film, jaki zobaczycie w tym roku! Niezwykłe kinowe doświadczenie, epicka, fascynująca i kojąca duszę opowieść o niedostępnym dla ludzkiego oka, magicznym miejscu, którego tajemnic strzeże panująca tam prawdziwa bogini – śnieżna pantera.

Zachwycające, zapierające dech w piersiach zdjęcia oraz hipnotyzująca ścieżka dźwiękowa, za którą odpowiadają Nick Cave i Warren Ellis –przygotujcie się na coś wspaniałego.

 

Twórcami tej opowieści, obfitującej w zapierające dech, dziewicze krajobrazy i zjawiskowe ujęcia jest wielokrotnie nagradzany, wybitny fotograf, Vincent Munier, i utalentowana dokumentalistka Marie Amiguet. Za ścieżkę dźwiękową do filmu odpowiadają Nick Cave i Warren Ellis.

Film "Duch śniegów" miał swoją światową premierę podczas zeszłorocznego festiwalu w Cannes i znalazł się na długiej liście kandydatów do Oscara w kategorii Najlepszy Pełnometrażowy Film Dokumentalny.

 

Wielu rusza w podróż do Tybetu tylko po to, by zdobyć najwyższe górskie szczyty. Niewielu dostrzega, że te pozorne pustkowia kryją największe skarby dzikiej natury, które przez większość czasu pozostają poza zasięgiem ludzkiego wzroku.

To magiczne miejsce, choć wydaje się niezamieszkane, tak naprawdę tętni życiem, a jego mieszkańcy nie spuszczają oczu z tych, którzy niespodziewanie odwiedzają ich królestwo. Królestwo, którego największych tajemnic strzeże prawdziwa bogini – majestatyczna i nieuchwytna pantera śnieżna.

Ci, którym wystarczy pokory, cierpliwości i odwagi mają szansę zarówno na spotkanie z nią, jak i odkrycie najbardziej kojącego miejsca na ziemi.

 

„Duch śniegów” otrzymał aż trzy nominacje do Cezarów, jednych z najważniejszych europejskich nagród filmowych, nazywanych francuskimi Oscarami.
Film powalczy o statuetki w kategoriach:

Najlepszy Debiut

Najlepszy Film Dokumentalny

Najlepsza Muzyka Oryginalna

 

Czas trwania : 1 godz. 30 min.

Gatunek : dokument

Produkcja : Francja

Reżyseria : Marie Amiguet


Zwiastun :