Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Artykuły

Pierwsza krowa

"Pierwsza krowa" to ujmująca historia nietypowej przyjaźni, jaka rodzi się pomiędzy wędrownym kucharzem (w tej roli znany z seriali The Umbrella Academy i Orange Is The New Black John Magaro) i chińskim imigrantem Kingiem Lu (Orion Lee).


"Pierwsza krowa" to kolejny po Meek's Cutoff tytuł, w którym Kelly Reichardt zanurza się w klimacie XIX-wiecznego amerykańskiego pogranicza. Choć reżyserka osadza swoje filmy na Dzikim Zachodzie, to jednocześnie ucieka od typowej westernowej ikonografii i zużytych konwencji.

Opowiada własne historie o zwykle marginalizowanych postaciach: drobnych przedsiębiorcach, imigrantach, utrudzonych traperach marzących o odrobinie słodyczy oraz zwierzętach, które również - na swój własny sposób - zdobywały Dziki Zachód. 

„Pierwsza krowa” to przebój światowych festiwali, zdobywca ponad 150 wyróżnień, nagród i nominacji.

MFF w Berlinie 2020: Udział w konkursie głównym
Film Independent Spirit Awards 2021 - nominacja: Najlepszy film, Najlepsza reżyseria, Najlepsza rola drugoplanowa męska (Orion Lee)


Kucharz Otis Figowitz zwany „Cookie" (John Magaro) przemierza kraj w towarzystwie wędrownych traperów. Po drodze zaprzyjaźnia się ze spotkanym w nietypowych okolicznościach chińskim imigrantem Kingiem Lu (Orion Lee). „Cookie" ma w ręku fach, Lu ma smykałkę do interesów, panowie dodają więc dwa do dwóch i postanawiają zarobić trochę grosza, handlując wypiekami. Sęk w tym, że potrzebują mleka, a w okolicy jest tylko jedna krowa. Plan początkujących biznesmenów już u podstaw zakłada więc rozbój.

 

Czas trwania : 2 godz.

Gatunek : dramat

Produkcja : USA

Reżyseria : Kelly Reichardt

Występują : Toby Jones, John Magaro, Orion Lee, Scott Shepherd


Zwiastun :