Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Artykuły

Tylko sprawiedliwość

Dramat "Tylko sprawiedliwość" to przejmująca, prawdziwa historia, która skłania do refleksji. Film śledzi losy młodego prawnika Bryana Stevensona (w tej roli Michael B. Jordan) i jego walki o sprawiedliwość, która przejdzie do historii.


Po ukończeniu studiów na Harvardzie Bryan mógł przebierać w lukratywnych ofertach pracy. Zamiast tego wolał jednak pojechać do Alabamy, aby bronić niesłusznie skazanych z pomocą miejscowej adwokat Evy Ansley (Brie Larson).

Jedną z jego pierwszych, a zarazem najbardziej medialnych, spraw jest sprawa Waltera McMilliana (Jamie Foxx) skazanego na karę śmierci w 1987 r. za głośne morderstwo 18-letniej dziewczyny, mimo że większość dowodów świadczyła o jego niewinności, a jedyne obciążające go zeznania złożył przestępca, który miał motyw, aby kłamać.

Wraz z upływem lat Bryan zostaje wplątany w sieć prawnych i politycznych intryg, a ponadto mierzy się z jawnymi i niczym nieskrępowanymi przejawami rasizmu, walcząc o Waltera i jemu podobnych z piętrzącymi się przed nimi przeciwnościami losu z jednej strony — jak również z systemem — z drugiej strony.


Czas trwania : 2 godz., 16 min.

Gatunek : dramat

Produkcja : USA

Reżyseria : Destin Daniel Cretton

Występują : Jamie Foxx, Charlie Pye Jr., Michael Harding


Zwiastun :