Postpunkowy dramat psychologiczny o młodej kobiecie łaknącej życia pośród szarości PRL. Opowieść o więzi matki i córki, głodzie wolności, seksie i medytacji.
Wielokrotnie nagradzane, mocne, transowe i głośne kino o różnych odcieniach transformacji oraz portret kobiety, jakiego w polskim kinie jeszcze nie było.
Brawurowa rola Leny Góry, „tętniącą anarchistycznym życiem” muzyką autorstwa wybitnego polskiego muzyka i instrumentalisty, Andrzeja Smolika i zdjęciami Tomasza Naumiuka, któremu udało się uchwycić charakterystyczną przemianę w kulturze końca lat 80-tych – już od 8 listopada w polskich kinach!
Koniec lat 80tych, Wybrzeże. Ela, najmłodsza z dziewięciorga rodzeństwa, dopiero wchodzi w dorosłość, ale już wie, że nie pasuje ani do sztywnych zasad starego ładu, ani do rodzącego się nowego świata.
Azyl znajduje w trójmiejskiej alternatywie - dopóki rzeczywistość się o nią nie upomni.
Wielowymiarowa, postpunkowa opowieść w reżyserii Olgi Chajdas o młodej kobiecie łaknącej życia pośród szarości PRL-u, o pragnieniu wolności, seksie, sile młodości i najtrudniejszej z więzi – tej z matką. A w tle buntownicza trójmiejska scena muzyczna, fenomen lat 80’tych i zapowiedź rewolucyjnych zmian w Polsce.
49. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni - wygrane:
Srebne Lwy (Dariusz Jabłoński, Izabela Wójcik, Olga Chajdas, Violetta Kamińska)
nagrody indywidualne - Najlepsza pierwszoplanowa rola kobieca (Lena Góra), Najlepsza muzyka (Andrzej Smolik)
Czas trwania : 1 godz., 50 min.
Gatunek : dramat
Produkcja : Polska
Reżyseria : Olga Chajdas
Występują : Lena Góra, Bogusława Schubert, Wacław Warchoł, Mateusz Więcławek, Wojciech Brzeziński
Zwiastun :