Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Artykuły

Doppelgänger. Sobowtór

W polskim wywiadzie wojskowym istniał specjalny rodzaj szpiegów – ich metodą działania była kradzież tożsamości, a stawką kara śmierci.

„Doppelgänger. Sobowtór” to thriller psychologiczny inspirowany iście hollywoodzkimi historiami. 

Film przenosi widzów w czas przełomu lat 70-tych i 80-tych, a jego akcja rozgrywa się po dwóch stronach żelaznej kurtyny równocześnie.

Hans Steiner (Jakub Gierszał) żyje w tętniącym życiem Strasburgu, korzystając z możliwości, jakie daje Zachód. Wtapia się w lokalną społeczność, jednocześnie prowadząc działalność szpiegowską.

Jan Bitner (Tomasz Schuchardt) mieszka z rodziną w Gdańsku, pracuje w stoczni. Pozornie nic nie łączy obu mężczyzn, jednak przeszłość skrywa tajemnicę, która postawi ich przed koniecznością zmierzenia się z własnymi słabościami i namiętnościami. Obaj staną przed pytaniem dotyczącym swojej tożsamości.

„Doppelgänger. Sobowtór” to produkcja międzynarodowa z dużym rozmachem realizacyjnym. Na ekranie u boku Jakuba Gierszała, Tomasza Schuchardta zobaczymy między innymi Wiktorię Gorodeckaję, Katarzynę Herman i Andrzeja Seweryna, a także zagraniczne gwiazdy – Emily Kusche, Joachima Raafa, Nathalie Richard i Jessicę McIntyre.

Zdjęcia do filmu odbywały się w lokacjach w Warszawie, Wrocławiu, Gdyni, Gdańsku, Sopocie, Bydgoszczy oraz Toruniu. 

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2023 - nominacja: Złote Lwy - Udział w konkursie głównym (Jan Holoubek)

Nowy film w reżyserii Jana Holoubka ("25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy"), w gwiazdorskiej, międzynarodowej obsadzie.


Czas trwania : 2 godz.

Gatunek : thriller, psychologiczny

Produkcja : Polska

Reżyseria : Jan Holoubek

Występują : Jakub Gierszał, Tomasz Schuchardt, Andrzej Seweryn, Wiktoria Gorodeckaja, Katarzyna Herman, Sławomira Łozińska, Krzysztof Dracz, Adam Ferency


Zwiastun :