Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Artykuły

Lighthouse

Robert Eggers, wizjonerski reżyser arcydzielnego horroru "The Witch", powraca z hipnotyzującą, halucynującą opowieścią o dwóch latarnikach, pracujących na tajemniczej, odległej wyspie w Nowej Anglii, w latach dziewięćdziesiątych XIX wieku.

Obaj latarnicy (Willem Dafoe i Robert Pattinson) mierzą się z samotnością i odosobnieniem podczas wielkiego sztormu, który wydaje się nie mieć końca.

Są skazani na walkę z własną silną wolą, potrzebami oraz – przede wszystkim – z tajemniczą siłą, która nad nimi krąży, ale której istnienie może im się tylko wydawać…

Film jest przerażającą, pełną tajemnic podróżą w nieznane.


O filmie „Lighthouse” napisano wiele. Co zadziwiające, film wymyka się jakimkolwiek klasyfikacjom. I tak, krytycy piszą o nim jako o „szalonej komedii”, przerażającym horrorze i thrillerze psychologicznym.

Jedno jest pewne – i to wszyscy podkreślają zgodnie – „Lighthouse” to jeden z najlepszych, najważniejszych filmów ostatnich lat. Niepokojący, hipnotyzujący, wbijający się w pamięć.

„Lighthouse” to także wielki pojedynek aktorski między Willemem Dafoe i Robertem Pattinsonem, którzy stworzyli niezapomniane kreacje.

Ale nie to w tym filmie wciąga najbardziej – obraz przesycony jest zagadkową, nieprawdopodobną, klaustrofobiczna atmosferą i to jego największa siła.


Czas trwania : 1 godz., 50 min.

Gatunek : dramat, horror

Produkcja : Kanada, USA

Reżyseria : Robert Eggers

Występują : Willem Dafoe, Robert Pattinson


Zwiastun :