Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Artykuły

Historia małżeńska

Wnikliwy i pełen empatii obraz rozpadającego się małżeństwa i wspierającej się rodziny.

Reżyseria: nominowany do Oscara Noah Baumbach. W rolach głównych: Scarlett Johansson, Adam Driver, Laura Dern, Alan Alda i Ray Liotta.

Krytycy podkreślają wzruszający, intymny charakter opowiadanej w filmie historii i empatię, z jaką Baumbach traktuje swoich bohaterów.

Pojawiają się porównania do "Sprawy Kramerów" Roberta Bentona i "Scen z życia małżeńskiego" Ingmara Bergmana.

Radek Folta z Movies Room pisał w swojej recenzji: Złapałem się na tym, że pod koniec tego trwającego dwie godziny i kwadrans filmu chciałem, żeby wcale się nie kończył, żeby bohaterom się jakoś udało przezwyciężyć swoje problemy. Dlatego nie byłem sam, kiedy szybko sięgałem po okulary słoneczne wychodząc z kina, żeby ukryć napływające do oczu łzy.


PRASA O FILMIE:

Zabawny, przejmujący, z ogromną dozą empatii i współczucia - "Historia małżeńska" to nie tylko bolesna historia rozwodu dwójki ludzi. To przede wszystkim przenikliwy obraz ich miłości.
The Playlist

Baumbach świetnie prowadzi swoich aktorów, pozwalając im na wygrywanie kolejnych uczuć, ale nie pozwalając na szarżę. Płacz, krzyk, wszystko jest dobrze umiejscowione w tempie historii i nie sposób filmowi zarzucić melodramatycznej „gry na emocjach”.
Filmawka


Czas trwania : 2 godz., 16 min.

Gatunek : dramat, komedia

Produkcja : USA

Reżyseria : Noah Baumbach

Występują : Scarlett Johansson, Adam Driver, Ray Liotta, Laura Dern


Zwiastun :