Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Artykuły

Wszyscy wiedzą

„Wszyscy wiedzą” to przebój europejskich kin z wielkimi kreacjami filmowej pary: Penélope Cruz i Javiera Bardema. Najnowszy film dwukrotnego laureata Oscarów Asghara Farhadiego to przejmująca opowieść o wielkiej miłości i sekretach rodzinnych.

Mistrz światowego kina zaprasza nas do kipiącego od emocji labiryntu. Cruz i Bardem stworzyli we „Wszyscy wiedzą” jeden z najwspanialszych duetów w ich karierze. W pełnych namiętności kreacjach tej pary przeszłość spotyka się z teraźniejszością, dawne uczucie przeżywane jest na nowo, a dystans zamienia się w ognistą bliskość. Czy niewiedza jest zawsze błogosławieństwem? Co zrobisz, kiedy nagle okaże się, że poza tobą już wszyscy wiedzą?

Po wielu latach nieobecności Laura (Cruz) wraz z dwójką dzieci powraca do rodzinnego miasteczka w Hiszpanii na wesele siostry.

Podczas hucznej zabawy spotyka Paco (Bardem), swoją wielką, pierwszą miłość. Imprezę przerywa zniknięcie Irene, nastoletniej córki Laury.

Przy okazji poszukiwań na jaw wychodzą rodzinne tajemnice, o których wszyscy woleliby zapomnieć.

W upalnym, sennym miasteczku pod powierzchnią czai się mrok. Wszyscy są podejrzani.


Farhadi prowadzi opowieść z charakterystyczną dla siebie swobodą i lekkością. Rodzina to terytorium, na którym porusza się z wprawą, bezbłędnie wychwytując paradoksy, dzięki którym to kłębowisko toksycznych emocji, sprzecznych interesów i wzniosłych uczuć działa jak doskonale naoliwiona maszyna. Intymny, a przy tym kipiący emocjami „Wszyscy wiedzą” dowodzi, że  w opowiadaniu o związkach i relacjach, Farhadi nie ma sobie równych.


Głosy prasy:

Wciągający rodzinny thriller.

Independent

Dobre, porywające kino.

Screen Daily

Farhadi ma niezwykły talent do opowiadania historii.

The Guardian

Cruz i Bardem są doskonali w rolach napisanych specjalnie dla nich.

The Hollywood Reporter

Mocny, niepokojący thriller, w którym Cruz i Bardem wzbijają się na emocjonalne wyżyny.

The Wrap


Czas trwania : 2 godz., 12 min.

Gatunek : dramat

Produkcja : Francja, Hiszpania, Włochy

Reżyseria : Asghar Farhadi

Występują : Penélope Cruz, Javier Bardem, Ricardo Darín, Eduard Fernández, Bárbara Lennie, Inma Cuesta, Elvira Mínguez, Ramón Barea


Zwiastun :