Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Artykuły

Twarz

Jacek mieszka wraz ze swoją rodziną w małej wsi na południu Polski. Jest fanem zespołu Metallica, nosi długie włosy, dżinsową kamizelkę i skórzane spodnie. Chociaż sąsiedzi mają go za dziwaka, w rzeczywistości jest wesołym, kochającym człowiekiem. Niedawno znalazł dziewczynę, zaręczył się, planują wspólną przyszłość.

Ustalony z góry bieg życia mężczyzny zakłóca nieszczęśliwy wypadek, na skutek którego mężczyzna dosłownie traci swoją twarz.

Po prekursorskiej operacji przeszczepu w jednym ze śląskich szpitali Jacek wraca do domu, ale ludzie nie wiedzą jak go traktować. Staje się dla nich obcym człowiekiem.


Fabuła filmu inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami, które miały miejsce w Polsce – budową największego na świecie pomnika Chrystusa Króla Polski w Świebodzinie i pierwszą w historii Centrum Onkologii w Gliwicach transplantacją twarzy w celu ratowania życia pacjenta. Ale to jedynie tło wydarzeń. Główny nacisk położony jest na stawianie pytań o tożsamość. Kim się jest mając cudzą twarz?


Nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem w Berlinie, najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej ("Body/Ciało", "W imię..."), jednej z najciekawszych polskich reżyserek, laureatki wielu międzynarodowych nagród.

W roli głównej wystąpił Mateusz Kościukiewicz ("Wszystko co kocham","Amok"), któremu towarzyszą Agnieszka Podsiadlik, nominowana w zeszłym roku do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego za występ w filmie "Baby Bump" oraz Małgorzata Gorol, debiutująca na dużym ekranie, laureatka prestiżowych nagród teatralnych, między innymi Nagrody im. Leona Schillera.


Czas trwania : 1 godz., 30 min.

Gatunek : dramat

Produkcja : Polska

Reżyseria : Małgorzata Szumowska

Występują : Mateusz Kościukiewicz, Agnieszka Podsiadlik, Małgorzata Gorol, Anna Tomaszewska, Dariusz Chojnacki, Robert Talarczyk, Roman Gancarczyk, Iwona Bielska, Martyna Krzysztofik, Krzysztof Czeczot, Krzysztof Ibisz


Zwiastun :