Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Artykuły

Jeszcze nie koniec

Niecierpliwa, aczkolwiek zachowująca pokerową twarz sędzia wysłuchuje prawników rozbitego małżeństwa, Miriam i Antoine’a Bessonów, toczącego bój o prawa do opieki nad dziećmi.

Żadna z osób obecnych na sali rozpraw nie wydaje się szczególnie przejmować losem Joséphine, jako że dziewczyna właśnie wchodzi w wiek pełnoletni.

Ale 11-letni Julien to co innego. Wszyscy zdają się koncentrować na jego potrzebach i pragnieniach. Chłopiec nie jest obecny na spotkaniu, jednak zostaje odczytane jego oświadczenie, wedle którego nie chce utrzymywać żadnego kontaktu z ojcem. Mężczyzna odrzuca oskarżenia i przedstawia własną wersję wydarzeń.

Julien staje się zakładnikiem narastającego konfliktu pomiędzy rodzicami. Przyparty do muru stara się zapobiec najgorszemu.

MFF w Wenecji 2017: najlepszy reżyser (Xavier Legrand), Lew Jutra - Nagroda im. Luigiego de Laurentiisa dla najlepszego filmu debiutanta (Xavier Legrand)
MFF w San Sebastián 2017: Nagroda Publiczności dla najlepszego filmu europejskiego, Nagroda TVE "Inne Spojrzenie"
Tofifest 2017: Grand Prix Festiwalu - Złoty Anioł (Xavier Legrand)
MFF w Zurychu 2017: Nagroda Specjalna dla najlepszego filmu międzynarodowego


PRASA O FILMIE:

Legrand działa w tradycji surowego kina społecznego spod znaku takich autorów jak Maurice Pialat czy bracia Dardenne, redukując sentymentalizm na rzecz bezpośredniego, obserwacyjnego filmowania.
Peter Debruge, Variety


Xavier Legrand odkryciem sezonu. Jego film wbija w fotel. Widzów zostawia w ciszy.
Krzysztof Kwiatkowski, Gazeta Wyborcza


Czas trwania : 1 godz., 33 min.

Gatunek : dramat

Produkcja : Francja

Reżyseria : Xavier Legrand

Występują : Léa Drucker, Denis Ménochet, Thomas Gioria, Mathilde Auneveux, Mathieu Saikaly, Florence Janas, Saadia Bentaïeb, Coralie Russier


Zwiastun :