Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Artykuły

The Florida Project

Moonee ma sześć lat i zawadiacki uśmiech, a dni spędza poza domem z paczką przyjaciół. Dom w ich przypadku oznacza motel Magic Castle, z zewnątrz przypominający pałac z bajki.

Ale w pokojach, które wynajmuje się na godziny, raczej nie spotka się księżniczki. Mieszkają tu za to rozmaici dziwacy, życiowi przegrani i zarabiające najniższą krajową sprzątaczki.

Moonee, nie zważając na okoliczności, niczym odkrywca z przygodowej powieści przemierza okoliczne nieużytki, jakby były najgęstszą dżunglą i wymyśla z kolegami kolejne psikusy.

Nieświadoma coraz bardziej ryzykownych kroków, jakie musi podejmować jej mama, by opłacić pokój na kolejny tydzień, dziewczynka jest najszczęśliwszym dzieckiem na świecie. Całkiem, jakby czerpała energię z wychylającego się zza horyzontu pobliskiego Disneylandu.


Okrzyknięty przez krytykę jednym z najlepszych filmów roku, film Seana Bakera ("Mandarynka") pewnie zmierza po oscarowe nominacje, a branża przewiduje sukces na miarę zeszłorocznego "Moonlight" wyprodukowanego w tym samym studiu A24.

W rolach głównych młodziutka Brooklynn Prince i Willem Dafoe.

 MFF w Hamburgu 2017: nominacja do nagrody Art Cinema, Nagroda Krytyków (Sean Baker)
Nagrody Gotham 2017: 3 nominacje - najlepszy film pełnometrażowy, najlepszy aktor (Willem Dafoe), najlepszy debiut (Brooklynn Prince)


Czas trwania : 1 godz., 55 min

Gatunek : dramat

Produkcja : USA

Reżyseria : Sean Baker

Występują : Brooklynn Prince, Willem Defoe, Bria Vinaite, Valeria Cotto


Zwiastun :