Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Artykuły

Cicha noc

Adam, na co dzień pracujący za granicą, w Wigilię Bożego Narodzenia odwiedza swój rodzinny dom na polskiej prowincji.

Z początku ukrywa prawdziwy powód tej nieoczekiwanej wizyty, ale wkrótce zaczyna wprowadzać kolejnych krewnych w swoje plany.

Szczególną rolę do odegrania w intrydze ma jego ojciec, brat, z którym Adam jest w konflikcie oraz siostra z mężem. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy świąteczny gość oznajmia, że zostanie ojcem. Wtedy, zgodnie z polską tradycją, na stole pojawia się alkohol. Nikt z rodziny nie spodziewa się, jak wielki wpływ na życie ich wszystkich będą miały dalsze wydarzenia tej wigilijnej nocy.


Znakomity reżyserski debiut Piotra Domalewskiego, który okazał się sensacją tegorocznego festiwalu w Gdyni. Na ekranie Dawid Ogrodnik, Tomasz Ziętek, i Arkadiusz Jakubik, którym partnerują m.in. Maria Dębska, Tomasz Schuchardt i Jowita Budnik.


Festiwal Filmowy w Gdyni 2017: Złote Lwy dla najlepszego filmu i najlepszej pierwszoplanowej roli męskiej (Dawid Ogrodnik), Nagroda Jury Młodzieżowego, Nagroda Dziennikarzy, Nagroda Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych i Don Kichot - Nagroda Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych


Czas trwania : 1 godz., 37 min.

Gatunek : dramat

Produkcja : Polska

Reżyseria : Piotr Domalewski

Występują : Dawid Ogrodnik, Tomasz Ziętek, Arkadiusz Jakubik, Maria Dębska, Tomasz Schuchardt, Jowita Budnik


Zwiastun :