Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Beksińscy. Album wideofoniczny

Historia wybitnego polskiego malarza - Zdzisława Beksińskiego i jego skomplikowanej relacji z synem Tomkiem - niezwykle popularnym dziennikarzem muzycznym, cierpiącym na depresję i podejmującym wielokrotnie próby samobójcze.

Wstrząsający, dokumentalny dramat rodzinny precyzyjnie zrekonstruowany na podstawie prywatnych, nigdy wcześniej w takiej formie niepublikowanych, dźwiękowych, filmowych i fotograficznych materiałów z archiwum Beksińskich.

Scenariusz oparty na bestsellerowej, nominowanej do nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego biografii autorstwa Magdaleny Grzebałkowskiej pt. "Beksińscy. Portret podwójny" (wyd. Znak).


 57. Krakowski Festiwal Filmowy 2017: premiera, wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Dokumentalnym
Sopot Film Festival 2017: Nagroda Publiczności w Konkursie Filmów Dokumentalnych


PRASA O FILMIE:

Dostajemy film dokumentalny, który ogląda się niczym fabularną opowieść. […] „Beksińscy” Borchardta w fascynujący sposób wykorzystują „żywe” archiwalia jako artystyczne tworzywo, ale przede wszystkim po to, by maksymalnie zbliżyć się do faktów.
Anita Piotrowska, Tygodnik Powszechny


Z wideofonicznych śladów Borchardt tworzy przejmującą historię o paradoksach życia artysty. O nadwrażliwości i depresji, z którą można żyć, ale czasem się nie da. O stojącej z boku, pozwalającej mężczyznom na ich dziwactwa Zofii. Ale też o ojcu i synu: tak różnych, a zarazem tak podobnych, również zewnętrznie.
Paweł T. Felis, Gazeta Wyborcza


Czas trwania : 1 godz., 20 min.

Gatunek : dokumentalny

Produkcja : Polska

Reżyseria : Marcin Borchardt

Występują : Zdzisław Beksiński, Zofia Beksińska, Tomasz Beksiński


Zwiastun :