Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Artykuły

Fantastyczna kobieta

Orlando (Francisco Reyes) planuje urodzinową niespodziankę dla znacznie młodszej od niego partnerki, Mariny (Daniela Vega). Prezent wręcza jej podczas romantycznego wieczoru, który para spędza w Santiago na kolacji i tańcach.

Po powrocie do mieszkania mężczyzna nieoczekiwanie słabnie. Marina zabiera go do szpitala, gdzie musi skonfrontować się z rodziną Orlanda, a także z wrogo nastawioną służbą zdrowia i policją.

Wskutek tragicznych wydarzeń będzie musiała zawalczyć o prawo do swoich uczuć i godności.

Reżyser "Fantastycznej kobiety" wykazał się wyczuciem, obsadzając w głównej roli debiutantkę: zachwycająca Daniela Vega łączy na ekranie zmysłowość z siłą, a wrażliwość z uporem. Sebastián Lelio (twórca "Świętej rodziny", "Roku tygrysa" czy "Glorii") stworzył bohaterkę, która w pojedynkę – i w nienagannym makijażu – staje do walki z uprzedzeniami. Marina jest fantastyczną kobietą: nie daje się wpisać w żaden schemat i bezkompromisowo idzie pod prąd.


Niesamowity, bardzo angażujący portret kobiety, mającej ponadludzką zdolność akceptacji siebie, bez względu na to, co myślą inni.
The Playlist

MFF w Berlinie 2017: udział w konkursie głównym, specjalne wyróżnienie Jury Ekumenicznego, najlepszy scenariusz (Sebastián Lelio, Gonzalo Maza), nagroda Teddy dla najlepszego filmu o tematyce LGBT


Czas trwania : 1 godz., 44 min.

Gatunek : dramat

Produkcja : Hiszpania, USA

Reżyseria : Sebastián Lelio

Występują : Daniela Vega, Francisco Reyes, Luis Gnecco, Antonia Zegers


Zwiastun :