Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Artykuły

Photon

Film "Photon" to eksperymentalne połączenie sztuki i nauk ścisłych, będące swoistym podsumowaniem ludzkiej wiedzy na temat życia i ewolucji od Wielkiego Wybuchu aż do nieokreślonej przyszłości gatunku ludzkiego.

Nie jest to jednak film stricte przyrodniczy ani naukowy, w formule znanej widzom choćby z Animal Planet, ale oryginalna, ciekawa w odbiorze forma fabularyzowanego, dynamicznego przedstawienia teorii naukowych dotyczących funkcjonowania wszechświata.

Narrator, w którego wcielił się Andrzej Chyra, jest aktorską interpretacją postaci noblisty Richarda Feynmana oraz wybitnego polskiego psychiatry, Antoniego Kępińskiego. Opowie on m.in. o tworzeniu się materii, gwiazd i planet. Wyjaśni, co dzisiaj wiemy (i czego nie wiemy) na temat powstawania życia. Dzięki kilku przykładom z codzienności przeciętnej rodziny, widzowie poznają biologiczne podłoże emocji, źródła przemocy i alkoholizmu, naturę tzw. wolnej woli. Na przykładzie jednego dnia z życia Wojciecha i jego żony, Emilii twórcy spróbują odpowiedzieć na pytanie: czy tak naprawdę sami decydujemy o czymkolwiek? W ostatnim akcie pojawiają się rozważania na temat przyszłości oparte na obecnych trendach futurologii.

Film przedstawia wizje miast przyszłości, ukazuje zaskakujące rozwiązania architektoniczne oraz samoreplikujące się maszyny.

Prognozując dalsze łączenie się człowieka z technologią, twórcy pytają jaki będzie koniec wszechświata?

17.MFF T-Mobile Nowe Horyzonty 2017: Nagroda Publiczności
Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2017: konkurs Inne spojrzenie


Czas trwania : 1 godz., 47 min.

Gatunek : dramat, sci- fi

Produkcja : Polska

Reżyseria : Norman Leto

Występują : Andrzej Chyra, Danuta Banach, Stanisław Banach, Kaja Werbanowska, Iwo Piotrowski, Karolina Kominek


Zwiastun :