Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Artykuły

Podwójny kochanek

"Podwójny kochanek" to perfekcyjnie zrealizowany zmysłowy thriller, którym twórca "Basenu"i"Młodej i pięknej" powraca w szczytowej formie i podejmuje przewrotną grę z widzem.

Światowa krytyka przyrównała najnowszy film François Ozona do wczesnych filmów Romana Polańskiego, takich jak "Dziecko Rosemary" czy "Wstręt".

Zwroty akcji i napięcie, jakie osiąga w swoim filmie francuski reżyser, sprawiły, że "Podwójny kochanek" spotkał się z entuzjastyczną reakcją widzów festiwalu w Cannes.


Młoda, wrażliwa Chloé zakochuje się w swoim terapeucie. Kobieta nie ma przed nim tajemnic, a zafascynowany nią mężczyzna z czasem również całkowicie się odsłania, przekraczając granice swojej profesji.

Kilka miesięcy później, gdy mieszkają już razem, Chloé zaczyna podejrzewać, że jej kochanek coś przed nią zataja. Odkrywając stopniowo jego kolejne tajemnice, sprowadza na siebie śmiertelne niebezpieczeństwo.


Film jest przeniesioną we francuskie realia ekranizacją kryminalnej powieści "Lives of the Twins" Joyce Carol Oates, napisanej pod pseudonimem Rosamond Smith. Porusza ulubione tematy amerykańskiej pisarki: tajemnic ludzkiej natury, seksu i mrocznych stron osobowości.


Film przeznaczony wyłącznie dla widzów dorosłych


Czas trwania : 1 godz., 50 min.

Gatunek : thriller

Produkcja : Belgia, Francja

Reżyseria : François Ozon

Występują : Marine Vacth, Jérémie Renier, Jacqueline BissetZwiastun :