Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Wydarzenia

              4 Festiwal filmowy Kino Dzieci

 

 Pod takim hasłem upłynie czwarta edycja Festiwalu Filmowego Kino Dzieci, który w dniach 23 września – 1 października odbędzie się w ponad 20 miastach w Polsce.

Kino Studyjne Awangarda 2 również zaprasza po raz 4 na to szczególne i jedyne  w swoim rodzaju wydarzenie ! 

W programie tegorocznego Kina Dzieci znajdzie się blisko setka filmów pełno- i krótkometrażowych.

Konkurs główny to 8 tytułów, w większości polskich premier, które będziemy prezentować młodym Widzom w Kinie Studyjnym Awangarda 2!

Już teraz najmłodsi mogą zabrać ze sobą kawałek festiwalowej rozrywki i rozbudzić swoją ciekawość, biorąc udział w konkursach Kina Dzieci. Na stronie www.kinodzieci.pl  najmłodsi i ich rodzice znajdą Wakacyjne łamigłówki Kina Dzieci dla ciekawskich, a także karty konkursowe do pokolorowania dla najmłodszych fanów Żubra Pompika i książkowej serii Basia – do wygrania zestawy książek i filmowe upominki. Do zobaczenia na Festiwalu Filmowym Kino Dzieci!

......................................................................................................................

 

NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ

                  rok szkolny 2017/18

   9 edycja edukacji filmowej w Kinie Studyjnym Awangarda 2

„Filmoteka Szkolna. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej” to 9 projekcji kinowych od października do czerwca, realizowanych w ramach cykli tematycznych dostosowanych do wszystkich etapów edukacyjnych. Nasza edukacja filmowa jest powiązana z podstawą programową oraz rekomendowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Kuratoria Oświaty.

zapisy oraz wszelkie informacje :

Lidia Hyczko-Lenkiewicz

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

tel. 607 623 652

Edukacja filmowa w Kinie Studyjnym Awangarda 2 to gwarancja ciekawych spotkań i dyskusji w kameralnym gronie, prowadzonych ze specjalistami z dziedziny filmu, teatru, profilaktyki społecznej, edukacji wczesnoszkolnej. W programie filmowym projektu jest ponad 150 filmów, w tym takie, których nigdy nie było w polskiej dystrybucji, a nagrodzone były na międzynarodowych festiwalach!

Ambitne, niekomercyjne kino, multimedialne prelekcje, dyskusje i warsztaty, interdyscyplinarne materiały dydaktyczne - to wszystko czeka na uczniów i nauczycieli ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej pozwalają na realizację różnych elementów podstawy programowej. Uzyskały patronat Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz rekomendację wojewódzkich kuratorów oświaty.


.....................................................................................................................

W roku 2013 nasze kino dołączyło do Sieci Polskich Kin Cyfrowych.

Dzięki dofinansowaniu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej sala studyjna została wyposażona w cyfrowy projektor nowej generacji firmy NEC.

2.09. 2016 roku przybyła nam trzecia kameralna sala kinowa "Arte". Ponadto obecna "Sala klubowa" została wyposażona w nowy projektor cyfrowy.

Zmiana ta pozwoli nam na uatrakcyjnienie i poszerzenie oferty repertuarowej , zwłaszcza o polskie i europejskie produkcje.

Modernizacja kina mogła się odbyć dzięki dofinansowaniu z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Stary projektor na taśmę filmową 35 mm odszedł do lamusa...ale można go oglądać w naszym kinie jako stałą ekspozycję. Projektor jest również naszą cenną pamiątką przywołującą wspomnienia z działalności kinowej przy ul. Stare Miasto 23.

Zapraszamy !