Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej


NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ

                  rok szkolny 2018/19

   10 edycja edukacji filmowej w Kinie Studyjnym Awangarda 2

„Filmoteka Szkolna. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej” to 9 projekcji kinowych od października do czerwca, realizowanych w ramach cykli tematycznych dostosowanych do wszystkich etapów edukacyjnych.

Nasza edukacja filmowa jest powiązana z podstawą programową oraz rekomendowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Kuratoria Oświaty.

zapisy oraz informacje :

Lidia Hyczko-Lenkiewicz

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

tel. 607 623 652

Edukacja filmowa w Kinie Studyjnym Awangarda 2 to gwarancja ciekawych spotkań i dyskusji w kameralnym gronie, prowadzonych ze specjalistami z dziedziny filmu, teatru, profilaktyki społecznej, edukacji wczesnoszkolnej. W programie filmowym projektu jest ponad 150 filmów, w tym takie, których nigdy nie było w polskiej dystrybucji, a nagrodzone były na międzynarodowych festiwalach!

Ambitne, niekomercyjne kino, multimedialne prelekcje, dyskusje i warsztaty, interdyscyplinarne materiały dydaktyczne - to wszystko czeka na uczniów i nauczycieli ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej pozwalają na realizację różnych elementów podstawy programowej. Uzyskały patronat Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz rekomendację wojewódzkich kuratorów oświaty.

...................................................................................................................

Edukacja filmowa w kinach studyjnych, kinach posiadających swój własny charakter, prowadzonych przez ludzi zafascynowanych filmem i traktujących go jako sztukę, a nie rozrywkę, jest naszym zdaniem bardzo ważnym elementem przeciwstawiania się postępującej komercjalizacji sfery kultury.

  Zapisując swoich podopiecznych do programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, dacie im Państwo szansę na poznanie wartościowego kina ,a może rozbudzicie w nich miłość do filmu artystycznego. Filmu, który stawia przed widzem pytania i prowokuje go do przemyśleń.

   Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to projekt  umożliwiający dzieciom i młodzieży spotkanie z kinem (zarówno klasyką jak i twórczością współczesną), pogłębienie ich wiedzy na temat sztuki filmowej, rozwijający ich wrażliwość i przygotowujący do samodzielnego i świadomego obcowania z kulturą.

  Poprzez Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej chcemy zaznajomić i rozkochać młodych widzów w sztuce filmowej, uzupełniając jednocześnie ich szkolną edukację. 

  Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to największy program edukacyjny o długiej tradycji. Gości on w wybranych kinach w 40 miastach w całej Polsce i trwa przez cały rok szkolny.

Nauczyciele i opiekunowie grup uczestniczą bezpłatnie w filmowych lekcjach. Również dzieci w trudnej sytuacji materialnej nie płacą za bilety (1-2 bilety na klasę).

  Nauczyciele dostają rozbudowane materiały dydaktyczne do każdego tytułu. W ich skład wchodzą informacje o filmie oraz scenariusze lekcji (z godziny wychowawczej, języka polskiego, historii, WOSu ) i karty ćwiczeń. 

  Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej objęte są patronatem :

Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Rzecznika Praw Dziecka oraz wojewódzkich kuratorów oświaty.

  Popierają nas m.in. Andrzej Wajda, Krzysztof Zanussi, Agnieszka Odorowicz, Jan Jakub Kolski, Jerzy Stuhr, Andrzej Maleszka.

....................................................................................................................

  * Od roku szkolnego 2013/14 na NHEF stronie można znaleźć bogatą bazę filmów, które pokazujemy w ramach naszego projektu. Opisano w niej nie tylko ich fabułę, lecz także wątki, które chcemy poruszyć na prelekcjach, podano pojęcia kluczowe i zagadnienia do omówienia.

  Przede wszystkim jednak opublikowano do większości tytułów analizy psychologiczne przeprowadzone przez zespół specjalistów. Dzięki nim zarówno nauczyciele, jak i rodzice, którzy nie widzieli filmu, będą mogli w ciekawy sposób porozmawiać z dziećmi o tym, co oglądały w kinie. Nauczyciele z kl.1-3 mogą obejrzeć na stronie NHEF propozycje warsztatów plastycznych dotyczących obejrzanych u nas filmów.