Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Artykuły

High Life

Gdzieś w odległej galaktyce, poza naszym układem słonecznym. Monte wychowuje swoją córeczkę Willow w całkowitej izolacji na pokładzie statku kosmicznego. Stał się ojcem wbrew własnej woli – pobrano jego spermę i użyto jej do inseminacji Boyse. Kiedyś byli częścią załogi eks-więźniów i skazańców, których wysłano niczym króliki doświadczalne w kosmos, aby odnaleźli czarną dziurę najbliższą Ziemi. Teraz, po latach, na pokładzie pozostał sam Monte i jego córka.

Porównywany do największych dzieł Kubricka i Tarkowskiego "High Life ma szansę na tytuł największego filmowego odkrycia 2019 r. W pierwszym anglojęzycznym dramacie Claire Denis wystąpiła plejada gwiazd: Robert Pattinson, Mia Goth (znana z drugiej części "Nimfomanki" Larsa Von Triera), Juliette Binoche, André Benjamin (czyli André 3000 z duetu muzycznego Outkast) i nasza rodaczka Agata Buzek.

Filmem zachwycili się amerykańscy krytycy, a The Guardian okrzyknął go orgazmicznym cudem z Robertem Pattinsonem. Swoistą sensację wzbudził fakt, że aktor w filmie… śpiewa, a akompaniuje mu grupa muzyczna Tindersticks.

 MFF w San Sebastián 2018: Nagroda Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych FIPRESCI (Claire Denis)
MFF w Ghent 2018: najlepsza muzyka (Stuart Staples), Konkurs Główny
Nagrody Louisa Delluca 2018: nominacja do nagrody dla najlepszego filmu
MFF w Toronto 2018: nominacja do nagrody People's Choice


Czas trwania : 1 godz., 50 min.

Gatunek : przygodowy, Sci-Fi

Produkcja : Niemcy, Francja, Wielka Brytania

Reżyseria : Claire Denis

Występują : Robert Pattinson, Mia Goth, Juliette Binoche, André Benjamin, Agata Buzek


Zwiastun :