Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Artykuły

Nina

Nina nie jest szczęśliwa. Wydaje się, że ułożyła sobie życie, a jednak czegoś jej brakuje. Pracuje jako nauczycielka i lubi swoją pracę, chociaż jej szefową jest jej matka. Ma kochającego męża, codzienność się jakoś układa, a jednak - „jakoś” to za mało. Kobieta liczy na to, że wszystko się zmieni jeśli będą mieli dziecko, ale sama nie może zajść w ciążę, więc oboje z mężem szukają surogatki.

Pewnego dnia poznają Magdę. Ta dwudziestoparoletnia, niezależna, korzystająca z życia dziewczyna wydaje się idealną kandydatką .

Jest jednak coś, o czym Nina i Wojtek nie wiedzą, a i sami z początku nie zdradzają jej swoich planów. Znajomość zaczyna się więc od nieszczerości, którą coraz trudniej przełamać. Tymczasem pomiędzy Magdą i Niną zaczyna tworzyć się więź…


Nina to historia nieoczekiwanej, trudnej miłości i skomplikowanych wyborów. To historia ludzi, którzy traktowali życie jak grę czy zabawę i nagle muszą stawić czoła bolesnej realności. To opowieść, gdzie przegrani i wygrani stoją po tej samej stronie, gdzie świat nie dzieli się na złych i dobrych, hetero i homoseksualnych. To opowieść o gwałtownym uczuciu, wobec którego tradycyjne podziały po prostu nie mają znaczenia.


Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2018: Złoty Pazur dla najlepszego filmu w konkursie Inne Spojrzenie, Nagroda Onetu: Odkrycie Festiwalu, Nagroda od marki dr Irena Eris za najodważniejsze spojrzenie
MFF w Rotterdamie 2018: Nagroda Big Screen


Czas trwania : 2 godz., 10 min.

Gatunek : dramat

Produkcja : Polska

Reżyseria : Olga Chajdas

Występują : Julia Kijowska, Eliza Rycymbel, Andrzej Konopka, Katarzyna Gniewkowska


Zwiastun :