Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Artykuły

Kler

Przed kilkoma laty tragiczne wydarzenia połączyły losy trzech księży katolickich. Teraz, w każdą rocznicę katastrofy, z której cudem uszli z życiem, duchowni spotykają się, by uczcić fakt swojego ocalenia.

Na co dzień układa im się bardzo różnie.

Lisowski jest pracownikiem kurii w wielkim mieście i robi karierę, marząc o Watykanie. Problem w tym, że na jego drodze staje pławiący się w luksusach dostojnik kościelny, używający politycznych wpływów przy budowie największego sanktuarium w Polsce...

Drugi z księży jest wiejskim proboszczem. Sprawując posługę w miejscu pełnym ubóstwa coraz częściej ulega ludzkim słabościom.

Niezbyt dobrze wiedzie się też ostatniemu z nich, który – pomimo swojej żarliwej wiary – właściwie z dnia na dzień traci zaufanie parafian. Wkrótce historie trójki duchownych połączą się po raz kolejny, nie bez wpływu na życie każdego z nich.


Wojtek Smarzowski, wielokrotnie nagradzany twórca "Wołynia" i "Drogówki" wraca z nowym filmem.

"Kler" to obraz kościoła katolickiego jako instytucji oglądanej „od strony zakrystii”, rzucający światło na tematy niewygodne, trudne, częstokroć przemilczane, ale też poruszające. Wszystko to ukazane przez pryzmat losów trójki duchownych, których wzloty i upadki udowadniają, że księżom, podobnie jak społeczności wiernych, nic co ludzkie nie jest specjalnie obce.

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2018: Konkurs Główny


Czas trwania : 2 godz., 13 min.

Gatunek : obyczajowy

Produkcja : Polska

Reżyseria : Wojciech Smarzowski

Występują : Arkadiusz Jakubik, Robert Więckiewicz, Jacek Braciak, Janusz Gajos, Joanna Kulig, Katarzyna Herman, Rafał Mohr, Robert Wabich, Henryk Talar i Izabela Kuna


Zwiastun :