Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Artykuły

Kochając Pabla,nienawidząc Escobara

Pablo Escobar to najpotężniejszy baron narkotykowy XX wieku, który zajmuje się przemytem kokainy do USA i wielu innych państw na świecie. Wartość jego zarobków została oszacowana na 55 miliardów dolarów w przeliczeniu na współczesny kurs waluty.

Pewnego dnia poznaje piękną Virginię Vallejo – ambitną gwiazdę kolumbijskiej telewizji. To spotkanie odmienia serce nieobliczalnego przestępcy, który zakochuje się w nowo poznanej kobiecie.

Wkrótce dziennikarka na własne oczy poznaje demoniczne oblicze mężczyzny - powiązania gangstera z kolumbijskimi rewolucjonistami, kulisy przemysłu kokainowego i potworności narkoterroryzmu. Coś jednak trzyma oboje przy sobie i nie pozwala im się rozstać.

Sensacyjna ekranizacja bestsellerowego pamiętnika autorstwa Virginii Vallejo – kochanki Pabla Escobara, czyli człowieka uznawanego za najpotężniejszego i najokrutniejszego barona narkotykowego wszech czasów.

W rolach głównych zdobywcy Oscarów – Javier Bardem (mother!, To nie jest kraj dla starych ludzi) i Penélope Cruz (Morderstwo w Orient Expressie, Volver).

Ta aktorska para z prawdziwego życia wystąpiła wspólnie na wielkim ekranie po raz pierwszy od 10 lat, po udziale w filmie Vicky, Christina, Barcelona Woody’ego Allena. Na ekranie towarzyszy im m.in. Peter Sarsgaard (Była sobie dziewczyna).


Nagrody Hiszpańskiej Akademii Sztuk Filmowych Goya 2018: 2 nominacje - najlepsza aktorka (Penélope Cruz), najlepszy aktor (Javier Bardem)


Czas trwania : 2 godz.

Gatunek : biograficzny, dramat, kryminał

Produkcja : Hiszpania, Bułgaria

Reżyseria : Fernando León de Aranoa

Występują : Javier Bardem, Penélope Cruz, Peter Sarsgaard, Julieth Restrepo


Zwiastun :