Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Artykuły

Sweet Country

Akcja filmu rozgrywa się w 1929 roku, w małym mieście położonym na australijskim Terytorium Północnym.

Bohaterem jest Sam, Aborygen w średnim wieku, który pracuje dla lokalnego kaznodziei, Freda Smitha. Pewnego dnia zostaje wraz żoną i córką najęty do pracy przez niejakiego Harry’ego Marsha, który okazuje się być złym człowiekiem.

Ich coraz bardziej napięte relacje kończą się gwałtowną strzelaniną.

Aborygen zabija białego w obronie własnej. W rezultacie Sam staje się poszukiwanym przestępcą, zmuszonym do ucieczki z miasta z ciężarną żoną. Ich śladem ruszają tropiciele pod wodzą doświadczonego sierżanta Fletchera…


Oparty na prawdziwych wydarzeniach western autorstwa jednego z najbardziej cenionych australijskich reżyserów, Warwicka Thorntona ("Samson i Dalila"), oddający głos aborygeńskiej mniejszości.

Reżyser zaprosił do współpracy gwiazdy światowego formatu - Sama Neilla ("Jurassic Park", serial "Peaky Blinders") oraz Bryana Browna, australijskiego aktora, który partnerował m.in. Nicole Kidman w filmie "Australia", Sigourney Weaver w filmie "Goryle we mgle" czy Tomowi Cruise’owi w przeboju "Koktajl".


MFF w Wenecji 2017: Nagroda Specjalna Jury
Camerimage 2017: Nagroda Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych FIPRESCI
Nagrody Akademii Filmowej Azji i Pacyfiku 2017: najlepszy film
MFF w Adelajdzie 2017: Nagroda Publiczności


Czas trwania : 1 godz., 50 min.

Gatunek : western, dramat historyczny

Produkcja : Australia

Reżyseria : Warwick Thornton

Występują : Hamilton Morris, Sam Neill, Bryan Brown, Matt Day, Anni Finsterer, Ewen Leslie, Natassia Gorey Furber, Gibson John, Thomas M. Wright


Zwiastun :