Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Artykuły

Śmierć Stalina

Umiera Józef Stalin – dyktator ZSRR, tyran i bestia odpowiedzialna za śmierć milionów ludzi. Pośród elit władzy rozpoczyna się walka o dominację i wpływy po zmarłym przywódcy.

Niektórzy chcą naprawy i pozytywnych zmian, a plany innych mogą pogrążyć kraj jeszcze bardziej.

Wszystkim jednak przyświeca ten sam cel – nie dać się zabić i jakimś cudem przeżyć chaos, w jakim pogrąża się Kreml. Szaleństwo totalitaryzmu zostaje obnażone w pełnej krasie.


Bardzo niepoprawna politycznie komedia o śmierci okrutnego dyktatora, która rozpoczyna szaleńczą walkę o władzę i przeżycie na najwyższych szczeblach Kremla.

Genialna obsada, świetne dialogi i zabójcze żarty – to wszystko w prześmiewczym filmie producentów hitu "Nietykalni" wyreżyserowanym przez nominowanego do Oscara Armando Iannucciego, twórcę serialu Figurantka (Veep).

Mimo początkowej zgody na dystrybucję, film ostatecznie nie spodobał się decydentom w Rosji i został wycofany z tamtejszych kin.


W rolach głównych między innymi: laureaci Złotych Globów – Steve Buscemi (Fargo, serial Zakazane Imperium) i Jeffrey Tambor (Joe Black, serial Transparent), członek legendarnej ekipy Monty Pythona – Michael Palin oraz wielokrotnie nagradzani Jason Isaacs (seria filmów o Harrym Potterze) i Paddy Considine (serial Peaky Blinders).


Nagrody BAFTA 2018: 2 nominacje - najlepszy scenariusz adaptowany (Armando Iannuci, Ian Martin, David Schneider), najlepszy brytyjski film roku
British Independent Film Awards 2017: najlepszy aktor drugoplanowy (Simon Russell Beale), najlepszy casting, najlepsza charakteryzacja, najlepsza scenografia
Torino Film Festival 2017: Nagroda Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych FIPRESCI


Czas trwania : 1 godz., 45 min.

Gatunek : komedia, dramat

Produkcja : Francja , Wielka Brytania

Reżyseria : Armando Iannucci

Występują : Steve Buscemi,Simon Russell Beale, Jeffrey Tambor, Jason Isaacs, Michael Palin, Paddy Constantine, Olga Kurylenko, Tom Brooke, Justin Edwards


Zwiastun :